Zdrowie | Wicanders

Komfort chodzenia

Chodzenie po zbyt twardych podłogach wytwarza energię, która przemieszcza się w górę w kierunku naszych mięśni i ścięgien, powodując ich wibracje. Jest to spowodowane uderzeniem pięty o podłogę. Wibracje te z czasem ranią stopy, nogi, dolną i górną część pleców, powodując nadmierne napięcie. Zbyt miękkie podłogi powodują zmęczenie i nie są łatwe do chodzenia. Można to lepiej zrozumieć, spacerując przez 45 minut po miękkim piasku. Bardziej miękkie niż laminat i twardsze niż dywany, podłogi Wicanders to idealna opcja zmniejszająca uderzenia pięty i związane z nimi napięcia ciała, ale wystarczająco stabilna, aby wspomóc impuls stopy i zapewnić potrzebne wsparcie, aby zmniejszyć wysiłek podczas chodzenia i zmniejszyć zmęczenie ciała.

Reduces body fatigue

Less lumbar pain, more energetic walking pattern

Lower heel strike perception Higher comfort

Decreases average plantar pressures

Jakość powietrza wewnątrz

Zgodność z najsurowszymi normami jakości powietrza po przetestowaniu ponad 2000 potencjalnych chemikaliów

Francuskie przepisy dotyczące emisji VOC

Od czerwca 2012 r. Francja przyjęła przepisy ograniczające całkowitą emisję VOC z produktów budowlanych. Producenci sprzedający swoje produkty we Francji muszą uzyskać klasyfikację od A + (bardzo niska emisja) do C (wysoka emisja). Deklarowanym celem jest poprawa jakości powietrza w budynkach prywatnych / komercyjnych. Nasze produkty zostały sklasyfikowane na najwyższym poziomie (A +)

Certyfikat Greenguard

Amerykańska certyfikacja Greenguard identyfikuje produkty o niskiej emisji substancji chemicznych, poprawiając jakość powietrza, w którym są używane. Nasze produkty posiadają certyfikat GOLD. Bardziej rygorystyczne kryteria certyfikacji, które zapewniają, że produkt jest dopuszczalny do użytku w takich środowiskach, jak szkoły i placówki opieki zdrowotnej.

TÜV PROFiCERT

TÜV PROFiCERT to międzynarodowy certyfikat emisji VOC i jakości powietrza, poświadczający, że produkt jest zgodny z różnymi przepisami krajowymi, takimi jak AgBB (Niemcy), belgijskie przepisy dotyczące VOC, fińskie M1, BREEAM, LEED v4 (poza Ameryką Północną), RAL-UZ 120 i austriackie oznakowanie ekologiczne (wytyczne UZ 56). W październiku 2017 roku Amorim Cork Flooring jako pierwsza firma podłogowa uzyskała certyfikat TÜV na najwyższym poziomie - Premium.

Deklaracja środowiskowa produktu

Deklaracja środowiskowa produktu EPD to niezależna ocena strony trzeciej, która podaje dane środowiskowe produktów na podstawie oceny ich cyklu życia. Produkt z EPD gwarantuje konsumentom, że spełnia normy środowiskowe.

Das Kork

Celem Niemieckiego Stowarzyszenia Cork jest zapewnienie jakości wyrobów korkowych, a także optymalizacja procesów produkcyjnych oraz wsparcie projektów badawczych

Wybierz produkt do porównania

Wybierz produkt do porównania