Zrównoważony rozwój | Wicanders

9 lat

Okres czasu pomiędzy każdym zbiorem korka

żadne drzewa nie są

uszkodzone ani ścięte

100.000

Bezpośrednie i pośrednie miejsca pracy są tworzone w przemyśle korkowym

Retencja CO₂

Na każdą tonę wyprodukowanego korka las dębowy zatrzymuje do 73 ton CO₂

Zbiór korka

To jedna z najlepiej płatnych prac w rolnictwie na świecie

200 lat

Średnia żywotność dębu korkowego

Zrównoważony rozwójInspirowany Naturą Wicanders cechuje się niezwykłą równowagą pomiędzy tworzeniem innowacyjnych produktów a ochroną środowiska.

Podłogi Wicanders wykonane są na bazie korku, zewnętrznej kory dębu korkowego (Quercus Suber L.), wolno rosnącego drzewa z regionu Morza Śródziemnego, którego czas życia wynosi ponad 200 lat i które odgrywa kluczową rolę w rozwoju środowiskowym, społecznym i ekonomicznym tego regionu.

Korek ściągany jest z dębu korkowego co dziewięć lat, zawsze bez ścinania czy uszkadzania drzewa. Zbiory korka wymagają doświadczenia i odpowiednich umiejętności, często przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Korek jako surowiec jest jednym z najbardziej niezwykłych materiałów o naturalnych właściwościach, których nie jesteśmy w stanie odtworzyć w procesach technologicznych. To naturalny izolator termiczny i akustyczny, elastyczny, ściśliwy, odporny na wysokie temperatury oraz nieprzepuszczalny dla cieczy i gazów. Zastosowanie tego surowca w produkcji podłóg przydaje im niezwykłych zalet, wynosząc każdą przestrzeń na zupełnie nowy poziom komfortu.

84 %

produktów Wicanders zawiera ponad 80% materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu

96 %

materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu na liniach Wicanders Essence.

Amazing Nature

Wybierz produkt do porównania

Wybierz produkt do porównania