Zrównoważony rozwój | Wicanders

Zrównoważony rozwój

Środowisko

Zbiór korka i związane z nim gałęzie przemysłu są znacząco zrównoważone, ponieważ drzewo nigdy nie jest ścięte ani uszkodzone podczas procesu zbioru, a kora regeneruje się po każdym wycięciu.

Gospodarka

Las dębu korkowego ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju gospodarczego obszarów wiejskich w regionie śródziemnomorskim poprzez tworzenie miejsc pracy i działalność związaną z pozyskiwaniem i obróbką korka. WWF szacuje, że ponad 100 000 ludzi jest ekonomicznie zależnych od działalności gospodarczej związanej z korkiem.

Społeczne

Zbiór to coś więcej niż zwykła praca, to rzemiosło, które wymaga dogłębnej znajomości lasu i techniki. Tak więc, aby móc wykonywać tę działalność, potrzeba kilku lat szkolenia, a wiedza przechodzi z pokolenia na pokolenie. Zbiór korka jest procesem regularnym i cyklicznym, tworzącym ciągłą działalność, która przyczynia się do osiedlania ludzi na obszarach zagrożonych pustynnieniem.

9 lat

Okres czasu pomiędzy każdym zbiorem korka

żadne drzewa nie są

uszkodzone ani ścięte

100.000

Bezpośrednie i pośrednie miejsca pracy są tworzone w przemyśle korkowym

Retencja CO₂

Na każdą tonę wyprodukowanego korka las dębowy zatrzymuje do 73 ton CO₂

Zbiór korka

To jedna z najlepiej płatnych prac w rolnictwie na świecie

200 lat

Średnia żywotność dębu korkowego

Amorim Cork Flooring  wykorzystuje pliki cookie, dla zapewnienia optymalnego doświadczenia podczas korzystania z naszej strony internetowej. Klikając „Prześlij”, wyrażasz

Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności tutaj .

Wybierz produkt do porównania

Wybierz produkt do porównania